SVETE MAŠE IN MAŠNI NAMENI

                     

SVETE MAŠE IN MAŠNI NAMENI

Od 26. APR do 23. MAJ 2021

ČE SE BO SITUACIJA POSLABŠALA BODO ZNOVA SVETE MAŠE SAMO PO INTERNETU, TELEVIZIJI IN RADIJU OGNJIŠČE. UPOŠTEVAJMO UKREPE, KI SO PREDPISANI.

ponedeljek

26. 04.

Marija Mati dobrega sveta

ŠE - 19.00

+ Antonija, obl. in Anton Praznik

torek

27. 04.

Peregrin, redovnik

BR - 8.00

+ Mihajela Hribar

sreda

28. 04.

Peter Chanel, duhovnik

BR - 19.00

+ Marjana Omahna, obl.

četrtek

29. 04.

Katarina Sienska, devica

BR - 19.00

+ Maja Birk Klopčič, obl. in Linkčevi

petek

30. 04.

Pij V., papež

BR – 17.00

+ Tatjana Berk, 7. dan

ČE - 18.00

+ Rozka Slapar in Lučka Križman

ŠE - 19.00

+ Irma Vodnik Kavčič, obl.

sobota

1. 05.

Jožef Delavec, praznik

prvi dan šmarnic

BR - 8.00

+Smerkoljevi

 

ZP - 17.00

 

+ Stanislav Pogačar

 

ČE - 18.00

 

+ Tilka in Slavko Lipovšek ter Gregor Simnovčič

 

ŠE - 19.00

+ V ČAST SVETEMU JOŽEFU

nedelja

2. 05.

5. velikonočna nedelja

BR - 7.00

za župljane

BR - 8.30

+ Bokšetovi in Angelca Pogačnik

ČE – 10.00

 + Rozka Slapar in Lučka Križman

GR - 10.30

+ Dušan Štupar, obl.

ZP - 10.30

+ Kosmatin Ivanka in Janez in Dušan Corn

 

ponedeljek

03. 05.

Filip in Jakob ml., apostola

BR - 19.00

+ Klavdija Prašnikar

torek

04. 05.

 

Florijan, mučenec

zavetnik gasilcev

 

BR - 19.00

+ Jožetovi iz Straže

sreda

05. 05.

Angel, mučenec

BR - 19.00

+ Maks in Antonija Kotnik

četrtek

06. 05.

Dominik Savio, zavetnik ministrantov

po maši družabno srečanje za ministrante

BR - 19.00

za nove duhovne poklice

petek

07. 05.

Gizela, opatinja, prvi petek obiskovanje bolnikov

BR - 19.00

+ Marija Dolinar, 30. dan

sobota

08. 05.

Bonifacij, papež

ŠE - 19.00

 

+ Majda Novak, obl

 

 

nedelja

09. 05.

6. velikonočna nedelja

BR - 7.00

za župljane

BR - 8.30

+ Lojze Strle, obl

ČE – 10.00

+ Vinko Urankar, obl.

PR - 10.30

+  za gasilce

ZP – 10.30

+ Gradišek Ivana, obl. in Franc

 

ponedeljek

10. 05.

Job, svetopisemski mož

prošnji dan

 

BR – 19.00

+ Fajdigovi

torek

11. 05.

Pankracij, mučenec

prošnji dan

 

BR - 19.00

+ Miha Cerar, obl. in Ančnkovi

sreda

12. 05.

Leopold, redovnik

prošnji dan

BR - 19.00

+ Mihajel France, obl. in Majčevi

četrtek

13. 05.

Gospodov vnebohod

Fatimska Mati Božja

BR - 19.00

+ Kropivškovi

petek

14. 05.

Bonifacij, mučenec

binkoštna 9dnevnica

BR - 19.00

+ Marija, Tončka in Alenka Cerar, obl.

sobota

15. 05.

Zofija (Sonja), mučenka

Izidor, kmet

ŠE - 19.00

+ Janez in Majda Bartol

nedelja

16. 05.

7. velikonočna nedelja

blagoslov motorjev

BR - 7.00

za župljane

BR - 8.30

+ Emeršič Ljudmila

ČE – 10.00

+ PO NAMENU

KO - 10.30

+ Franc Mihelčič, obl.

ZP - 10.30

+ Pavlič Elizabeta, obl. in Močilnikovi

ponedeljek

17. 05.

Jošt, puščavnik

BR - 19.00

+ Janez Berk

torek

18. 05.

Janez I., papež, mučenec

 

BR – 19.00

+ Janez Urbanija

sreda

19. 05.

Urban I., papež

BR - 19.00

+ Dolenčevi

četrtek

20. 05.

Bernardin Sienski, duhovnik

seja ŽPS-a

BR - 19.00

+ Antonija Cerar

petek

21. 05.

Mehiški mučenci

BR - 19.00

+ Tatjana Berk, 30. dan

sobota

22. 05.

Marjeta, redovnica

ŠE - 19.00

+ Francka Zarytsky

nedelja

23. 05.

BINKOŠTI

 

BR - 7.00

za župljane

BR - 8.30

+ Evgen, obl. In Lojze Novak

ČE – 10.00

+ PO NAMENU

ZP - 10.30

+ Franc Šuštar