SVETE MAŠE IN MAŠNI NAMENI

                     

SVETE MAŠE IN MAŠNI NAMENI

Od 3. JAN do 31. JAN 2020

ČE SE BO SITUACIJA POSLABŠALA BODO ZNOVA SVETE MAŠE SAMO PO INTERNETU, TELEVIZIJI IN RADIJU OGNJIŠČE. UPOŠTEVAJMO UKREPE, KI SO PREDPISANI.

nedelja

03. 01.

2. nedelja po Božiču

PRESVETO JEZUSOVO IME

BR - 7.00

+ za župljane iz Brda in Zlatega Polja

BR - 9.00

   ZA ZDRAVJE

ZP - 10.30

+ MARIJA KLOPČIČ

ponedeljek

04. 01.

Angela, redovnica

BR - 18.00

+ STARŠI GERČAR

torek

05. 01.

Simeon, puščavnik

tretji sveti večer

BR – 18.00

+ IVANA AVBELJ, OBL.

sreda

06. 01.

GOSPODOVO RAZGLAŠENJE

pri svetih mašah ob 17.00 in 18.00 blagoslov otrok

 

ŠE  –  8.00

+ FRANCKA ZARYTSKY

ZP – 17.00

+ STANKO NOVAK, 30. DAN

BR – 18.00

+ LUKA OMAHNA, OBL. IN LUKOVI

četrtek

07. 01.

Rajmund, duhovnik

BR – 18.00

+ JANEZ URBANIJA

petek

08. 01.

Severin, opat

BR – 18.00

+ BREDA CERAR

sobota

09. 01.

Julijan, mučenec

ŠE – 18.00

+ JANEZ KLOPČIČ, STARŠI DOVŽAN, STARŠI KLOPČIČ

nedelja

10. 01.

Nedelja

Jezusov krst

 

BR - 7.00

+ za župljane iz Brda in Zlatega Polja

BR - 9.00

+ JANA HROVAT, OBL.

ZP - 10.30

+ PAVLIČ METOD, OBL. IN VSE POKOJNE

ponedeljek

11. 01.

Pavlin Oglejski, škof

BR - 18.00

+ KRISTINA BREZNIK 30. DAN

+ STARŠI ČEŠKA IN MIHA KONČAR

torek

12. 01.

Tatjana, mučenka

BR – 18.00

+ DOBROVOLEC OLGA 30. DAN

sreda

13. 01.

Hilarij, škof in c. učitelj

BR – 18.00

+ GABRIJELA BLATNIK, 7. DAN

četrtek

14. 01.

Odon, prior v Jurkloštru

BR - 18.00

+  MARTA BAJDE

petek

15. 01.

Absalom, škof

BR - 18.00

+ MAJDA BARTOL 7. DAN

sobota

16. 01.

Marcel, papež

BR - 18.00

+ STARŠI PAVLIČ IN ANTONIČ SREČKO, OBL.

nedelja

17. 01.

2. nedelja med letom

sveti Anton Puščavnik

BR - 7.00

+ za župljane iz Brda in Zlatega Polja

ŠE - 9.00

+ ZA ZDRAVJE ŽIVINE IN DOMAČIH ŽIVALI

ZP - 10.30

+ FRANC IN IVANA KLOPČIČ, OBL.

 

ponedeljek

18. 01.

Marjeta Ogrska, redovnica

BR - 18.00

+ STANE CERAR, MARIJA JEMEC IN VSI KRALJEVI

torek

19. 01.

Suzana, mučenka

BR - 18.00

+ RAVNIK JOŽE IN ROZALIJA

sreda

20. 01.

Fabijan in Boštjan, mučenca

 

BR - 18.00

+ ANTONIJA CERAR

četrtek

21. 01.

Neža, mučenka

 

BR - 18.00

+ AMALIJA LENČEK

petek

22. 01.

Vincencij, mučenec

ZP – 17.00

+ ROK GROŠELJ, 7. DAN

BR - 18.00

+ ANA CERAR

sobota

23. 01.

Henrik, duhovnik

ŠE - 18.00

+ ZA POKOJNE LEŠARJEVE IN KRUMPAKOVE

nedelja

24. 01.

3. nedelja med letom

svetopisemska nedelja

BR - 7.00

+ za župljane iz Brda in Zlatega Polja

BR - 9.00

+ MIHAELA JAZBEC

ZP - 10.30

+ STANISLAV POGAČAR

ponedeljek 25. 01.

SPREOBRNITEV APOSTOLA PAVLA

BR - 18.00

+ AMALIJA KOS, OBL. IN MAHKOTOVI

26.01.

torek

Timotej in Tit, škofa

BR - 07.00

+ PO NAMENU

27.01.

sreda

Angela Merici, ustanoviteljica uršulink

BR - 18.00

+ STARŠI GERČAR

28.01.

četrtek

Tomaž Akvinski, cerkveni učitelj

BR - 18.00

+ ANA BUTALIČ

29.01

petek

Valerij, škof

BR - 18.00

+ JURE IN JULIJA SMRKOL, OBL.

30.01

sobota

Martina , mučenka

ŠE - 18.00

+ JANEZ BIRK IN VIDMŠKOVI

nedelja

31. 01.

4. nedelja med letom

Janez Bosko, ust. salezijancev

BR - 7.00

+ za župljane iz Brda in Zlatega Polja

BR - 9.00

+ MARTIN HRIBAR, OBL.

ZP - 10.30

+ JANEZ BERK, 10. OBL.

 

Prejem svetega obhajila izven maše
Zaradi izrednih razmer lahko verniki, ki se ne morejo udeležiti svete maše, prejmejo sveto obhajilo izven obreda svete maše (prim. rimski obrednik Sveto obhajilo in češčenje evharistične skrivnosti izven maše, Ljubljana 1975). Duhovniki lahko določijo in pravočasno oznanijo posamezne ure (še posebej ob nedeljah), ko lahko vernikom (posameznikom in družinam) podelijo sveto obhajilo in blagoslov, verniki pa lahko darujejo za potrebe Cerkve in prejmejo oznanila.

 

*PO VSAKI SVETI MAŠI VABLJENI K SVETEMU OBHAJILU: Kako pristopamo k obhajilu? Smo pri sveti maši preko televizije, radija, družabnih omrežij, nato poromamo v župnijsko cerkev: zmolimo kesanje, Oče Naš, Jagnje Božje in nato pristopimo k obhajilu, prejmemo blagoslov.