VPIS K VEROUKU 2022/2023

VPIS K VEROUKU IN URNIK

Začetek veroučnega leta bo v nedeljo, 11. 9. 2022, ko bo tudi blagoslov torb in oratorijska sveta maša.

Vpis v veroučno leto 2022/2023

Vpis bo potekal za vse razrede osnovne šole od ponedeljka, 12. do petka, 16. septembra, v učilnici župnišča. Starši ob srečanju z domačim duhovnikom potrdite besedo, ki ste jo izrekli pri krstu, da se zavedate svoje dolžnosti, da boste otroka versko vzgajali. Vpisati otroka k verouku pomeni, da hočete zavestno sodelovati pri verskem oblikovanju otroka v okviru župnijskega verouka. Prosim, da tudi letos prihajate po razredih, v popoldanskem času, od 16.00 do 18.00. In sicer: v ponedeljek starši 1. in 2. razreda, v torek starši 3. in 4. razreda, v sredo 5. in 6. razreda, v četrtek 7. in 8. razreda, v petek starši 9. razreda in 1. letnik srednje šole. V družini, kjer je več otrok, lahko vpišete vse naenkrat, v enem od navedenih terminov. Uradni začetek veroučnega leta bo v nedeljo, 11. septembra, pri sveti maši ob 9.00, ko bo tudi blagoslov otrok in katehistinj. Verouk se bo začel 19. septembra. Urnik verouka in ostalih dejavnosti bo na voljo v nedeljo, 4. 9.2022, in na spletni strani župnije - podoben bo kot lansko leto, razen za 1. razred.

Verouk za starše in odrasle kristjane bo potekal vsako 3. soboto v mesecu ob 20.00 v učilnici na Brdu. Kdor bi imel željo poglobiti svoje versko znaje se lahko prijavi ob vpisu otroka k verouku ali pa po elektronski pošti. Vabljeni.