MLADINSKA SKUPINA

MLADINSKA SKUPINA IMA SREČANJA V PETEK OB 19.00

V letu 2020 bomo imeli srečanja za mlade (9. razred, srednja šola…) pri katerih bomo poglobili svoje versko znanje in poskušali odgovarjati/debatirati o aktualnih vprašanjih naše vere. Srečanje bo trajalo 45 min. Začeli bomo v petek 10. 01. 2020 v župnišču. Lepo vabljeni.

Sveti oče naznanil, da bodo v bodoče SDM po škofijah na praznik Kristusa, Kralja vesoljstva

Ob koncu svete maše so mladi iz Paname predali križ in Marijino ikono, simbola Svetovnega dneva mladih, mladim iz Portugalske, kjer bo leta 2023 potekalo naslednje srečanje s svetim očetom. V ta obred predaje je uvedel sam papež Frančišek, ki je tudi naznanil, da bodo v bodoče Svetovni dnevi mladih (SDM) po škofijah na praznik Kristusa, Kralja vesoljstva.

Ob sklepu tega evharističnega obhajanja iz srca pozdravljam vse vas tukaj navzoče in vse, ki nas spremljajo preko medijev. Poseben pozdrav je namenjen vam mladim, mladim Panamcem in Portugalcem, predstavnikom dveh delegacij, ki bodo kmalu naredili pomenljivo gesto predaje križa in ikone Marije, Rešiteljice rimskega ljudstva, simbolov Svetovnih dni mladih. Predaja je pomembna za romanje, ki nas bo vodilo v Lizbono leta 2023.

In medtem ko se pripravljamo na naslednjo izvedbo SDM, hočem ponovno poživiti njeno obhajanje po krajevnih Cerkvah. Potem ko je preteklo petintrideset let od ustanovitve SDM in ko sem prisluhnil različnim mnenjem ter Dikasteriju za laike, družino in življenje, ki je odgovoren za mladinsko pastoralo, sem se odločil prestaviti, začenši s prihodnjim letom, obhajanja SDM na škofijski ravni s cvetne nedelje na nedeljo Kristusa Kralja. V središču ostane skrivnost Jezusa Kristusa človekovega Odrešenika, kakor je to vedno poudarjal sv. Janez Pavel II., začetnik in zavetnik SDM.

Dragi mladi, s svojim življenjem vpijte, da Kristus živi in da Kristus kraljuje in da je Kristus Gospod! Če boste vi molčali, bodo vpili kamni (prim. Lk 19,40).

RV Nedelja Kristusa Kralja, 22.11. 2020