VPIS K VEROUKU 2023/2024

ZAČETEK ŠOLE - BLAGOSLOV TORB

V tem tednu boste osnovnošolci in srednješolci znova zasedli šolske klopi. Želim vam veliko uspeha in blagoslova v novem šolskem letu. Blagoslov torb in šolskih potrebščin bo pri vseh svetih mašah, v nedeljo, 11. 9. 2022. Torbe lahko prinesete pred oltar. Vabljeni.

VPIS K VEROUKU IN URNIK

Začetek veroučnega leta bo v nedeljo, 10. 9. 2023, ko bo tudi blagoslov torb in oratorijska sveta maša.

• Vpis v veroučno leto 2023/2024

Vpis bo potekal za vse razrede osnovne šole od ponedeljka, sredo in petek 11. 13 in 15 september. v učilnici župnišča. Starši ob srečanju z domačim duhovnikom potrdite besedo, ki ste jo izrekli pri krstu, da se zavedate svoje dolžnosti, da boste otroka versko vzgajali. Vpisati otroka k verouku pomeni, da hočete zavestno sodelovati pri verskem oblikovanju otroka v okviru župnijskega verouka. Prosim, da tudi letos prihajate po razredih, v popoldanskem času, od 16.00 do 18.00, in sicer: v ponedeljek starši 1. in 2. razreda, v sredo starši 3. in 4. razreda 5. in 6. razreda in  v petek 7. in 8. razreda in 9. razreda. V družini, kjer je več otrok, lahko vpišete vse naenkrat, v enem od navedenih terminov. Uradni začetek veroučnega leta bo v nedeljo, 10. septembra, pri sveti maši ob 9.00, ko bo tudi blagoslov otrok in katehistinj. Verouk se bo začel 18. septembra. Urnik verouka in ostalih dejavnosti bo na voljo v nedeljo, 3. 9.2023, in na spletni strani župnije - podoben bo kot lansko leto.